Akademik

Ana Sayfa \ Akademik
Eklenme Tarihi: 10 Aralık 2018, 14:41
Son Guncelleme Tarihi: 12 Nisan 2019, 11:51

1992/93 Eğitim Öğretim yılında İnşaat Mühendisliği İngilizce Programda eğitime başlandı. 25 Mart 2013 tarihinde Türkçe İnşaat Mühendisliği Bölümü açıldı.

Halen (2017-2018 Eğitim-Öğretim yılı itibariyle) bu iki program 33 ülkeden 1287 öğrenci bulunmaktadır. Türkçe ve İngilizce İnşaat Lisans programının yanında, 17’si doktora 109’u yüksek lisans olmak üzere 126 öğrenci de yüksek lisans ve doktora eğitimini sürdürmektedirler.

2017/2018 tarihinde ise Çevre Mühendisliği İngilizce Bölümümüzde tüm hazırlıkların ardından ve alınan izinlerin sonrasında yeni dönemde eğitim yapılabilecektir.

Son olarak, Mühendislik Fakültesi bünyesinde yer alan bu 3 bölümün yeni bir fakülteye dönüştürlme çalışmaları yerine getirilmiştir.

30 Nisan’dan itibaren Yakın Doğu Üniversitesi yeni bir fakülteye kavuşmuş, İnşaat ve Çevre Mühendisliği Fakültesi 17. Fakülte olarak hayata geçmiştir.

 

Fakülte Misyonu
Bölgesinde pek çok farklı ülkeden öğrenciye ev sahipliği yapan ve uluslarası düzeyde eğitim veren, Yakın Doğu Üniversitesinin temel vizyonu doğrultusunda yeni ve ileri teknolojileri kullanabilen, çevreye ve topluma karşı sorumlu, çok disiplinli ve yenilikçi yaklaşımla küresel ölçekte yarışabilecek, mesleki etik değerlere ve ahlaka sahip, uluslararası düzeyde bilim ve teknolojiye katkı sağlayabilen mühendisler yetiştirmektir.

 

Fakülte Vizyonu
İnşaat ve Çevre Mühendisliği Fakültesinin vizyonu, misyonu doğrultusunda yüksek donanımda, profesyonel ve liderlik vasfına sahip  mühendisler yetiştirerek ve yüksek seviyede bilimsel çalışmalar gerçekleştirerek uluslarası düzeyde tanınan, toplumun ihtiyaçlarını sağlamaya ve refahını artırmaya yönelik mühendislik çözümleri üreten öncü bir fakülte olmaktır.